معرفی هیات داوران بخش فیلمنامه نهال سیزده

به گزارش گروه روابط عمومی سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کوتاه نهال : اساتید شاهپور شهبازی ، سعید عقیقی و حسین مهکام به عنوان داوران بخش فیلمنامه معرفی شدند و در نظر دارند که از میان آثار منتخب از سوی هیئت انتخاب ، آثار برتر در این بخش را مورد داوری قرار دهند .

مجموع آثار ارسال شده در بخش فیلمنامه  ۲۳۰ اثر بوده که هیئت انتخاب از بین این آثار ۲۰ فیلمنامه را به عنوان آثار برتر به هیئت داوران معرفی کردند .

شاهپور شهبازی، فارغ التحصیل (گرایش فیلمنامه نویسی و کارگردانی) از دانشگاه هنرهای تجسمی کالسروهه (آلمان) و مولف کتاب تئوری های فیلمنامه در سینمای داستانی است. وی  برنده قلم زرین بهترین تالیف سینمایی و همچنین برنده جایزه و لوح تقدیر از سوی کانون فیلمنامه نویسی برای مجموعه فعالیت ها در عرصه فیلمنامه نویسی است .تدریس در  دانشگاه سوره به عنوان استاد فیلمنامه نویسی و تحلیل فیلم، فیلمنامه نویس و کارگردان، موسس کانون فیلم ایرانیان اشتوتگارد و مدیر کانون فیلم، مولف کتاب تئوری های فیلمنامه در سینمای داستانی جلد اول و دوم، شرکت در جشنواره های مختلف به عنوان منتقد و خبرنگار، برگزارکننده سمینار فیلم نامه نویسی در شهر کلن، کالسروهه و غیره در فهرست فعالیتهای این فیلمساز جای دارد.

سعید عقیقی منتقد ، فیلمنامه نویس ، مدرس و کارگردان سینما فعالیت سینمایی خود را در مقام نویسندگی از سال ۱۳۷۹ با فیلم هفت پرده آغاز کرد.عقیقی نویسنده سه فیلمنامه هفت پرده ، شب‌های روشن و صداها است.همچنین در کارنامه وی تالیف چندین جلد کتاب تخصصی سینمایی جای دارد.

حسین مهکام از دیگر اعضای این هیئت سه نفره ، دانش آموخته فلسفه و کلام و نیز ادبیات دراماتیک. فعالیت حرفه ای خود را از سال ۱۳۷۸با نمایشنامه نویسی و کارگردانی تاتر آغاز کرد و از سال۱۳۸۴فیلمنامه نویسی را به طور جدی در دستور کار قرار داد. از آثار او می توان به آدم ( ۱۳۸۵ ) ، بیست ( ۱۳۸۶ ) ، هیچ ( ۱۳۸۸ ) [ هر سه مشترک با عبدالرضا کاهانی و ساخته شده توسط کاهانی ] ، فردا می بینمت الینا ( تحقیق و نگارش فیلم مستند ، ساخته رخشان بنی اعتماد ، ۱۳۸۹ ) ، نقش لیلی ( ساخته خسرو معصومی ، ۱۳۹۰ ) ، گهواره ( ساخته پناه بر خدا رضایی ، ۱۳۹۰ )  ، برف ( ساخته مهدی رحمانی ، ۱۳۹۱ ) ، چهارشنبه ۱۹آبان (ساخته وحید جلیلوند، نگارش مشترک با علی زرنگار و وحید جلیلوند، ۱۳۹۳ ) و پدر آن دیگری (ساخته یدالله صمدی ، نگارش مشترک با یدالله صمدی ۱۳۹۳) اشاره کرد .

حسین مهکام، نخستین فیلم سینمایی خود به نام آزادی مشروط را در سال۱۳۹۲نگارش و کارگردانی کرده است .

 

لازم به ذکر است اختتامیه سیزدهمین دوره ی جشنواره بین المللی فیلم کوتاه نهال در روز سه شنبه چهارم خردادماه در ایوان شمس برگزار خواهد شد.

یک نظر بدهید