نهال ، ایجاد فضایی آرام و بدون مزاحمت های مرسوم

محسن مختاری فر در مصاحبه با خبرنگار گروه روابط عمومی نهال گفت : هدف ما برقرار کردن تعامل ِدوجانبه ی طولانی مدت و سازنده با دانشگاه های هنری معتبر جهانی است
دبیر سیزدهمین دوره ی جشنواره فیلم کوتاه نهال در رابطه با کلیت جشنواره و روند سالانه ی آن گفت : جشنواره ی نهال جشنواره ای است دانشجویی و این قید شامل برگزار کنندگان و شرکت کنندگان جشنواره می شود. به طور کلی این جشنواره از ابتدا برای حمایت از سینمای مستقل دانشجویی شکل گرفته و تمام تلاش خود را میکند تا با ایجاد فضایی آرام و بدون مزاحمت های مرسوم برای دانشجویان ِجوانی که سرمایه های آینده ی سینمای کشور هستند، نقش خود را در کشف استعداد و معرفی آنها به سینمای حرفه ای به درستی ایفا کند و زمینه ای باشد برای پیشرفتشان.
مختاری فر درباره ی جزئیات بخش بین الملل نهال گفت : رسیدن یک جشنواره به سطح بین المللی – با در نظر گرفتن استاندارد جشنواره های جهانی – فرآیندی است بسیار پیچیده و زمان بر که نیازمند حمایت های فراوان و سرمایه گذاری چندجانبه است. نهال نمی خواهد به اضافه شدن ِپیشوند ِبین المللی به نام جشنواره قناعت کند و مسیر نادرست و متاسفانه مرسوم شده ی جشنواره های مشابه را طی کند. در این زمینه؛ سیاست این دوره ی جشنواره برداشتن گام های آهسته و مطمئنی ست که نزدیک شدن نهال به یک جشنواره ی کاملا بین المللی را در سالهای آینده تضمین کند. نتیجه ی عملی این سیاست، جذب فیلم کوتاه های خارجی شاخص از طریق دانشگاه های هنری معتبر سرتاسر جهان و برقرار کردن تعامل ِدوجانبه ی طولانی مدت و سازنده با این دانشگاه هاست.
دبیر نهال سیزده پیرامون نحوه ی برگزاری جشنواره و زمان و روزهای آن اعلام کرد : جشنواره ی نهال طبق روال ثابت خود در روزهای پیش از امتحانات ِخرداد دانشگاهها، یعنی اواخر ِاردیبهشت و اوایل خرداد برگزار میشود که با توجه به پایان یافتن روزهای دانشگاهی، فرصت مناسبی برای گرد هم آمدن دانشجویان فیلمساز سراسر کشور است. همچنین تالار ِفارابی دانشگاه هنر واقع در پردیس کاربردی ( چهارراه ولیعصر ) مانند هر سال پایگاه مرکزی جشنواره خواهد بود. فیلمهای جشنواره در چند سینمای دیگر نیز به نمایش گذاشته خواهد شد که فهرست دقیق ِآنها پس از مذاکرات مربوطه توسط روابط عمومی به اطلاع علاقه مندان خواهد رسید.
دبیر جوان جشنواره در رابطه با برنامه های جانبی در روزهای برگزاری جشنواره گفت : علاوه بر سه بخش ِاصلی مسابقه ی فیلم کوتاه، فیلمنامه نویسی ، عکس و پوستر، جشنواره برنامه هایی از قبیل کارگاه های آموزشی، نمایشِ فیلمهای خارج از مسابقه ، بزرگداشت ، نمایشگاه کتاب و … نیز دارد . صد البته لازم به ذکر است که با توجه به رویکرد آموزشی ِنهال ، نمیتوان این برنامه ها را حاشیه ای و فرعی دانست و دبیرخانه ی جشنواره تمام تلاش و همت خود را برای برگزاری هر چه مفیدتر و سازنده تر این برنامه ها به کار میگیرد.
محسن مختاری فر درباره ی نحوه ی اطلاع از اخبار جشنواره توسط علاقه مندان اعلام کرد : بخش ِروابط عمومی این دوره ی نهال ، تقریبا در تمام فضاهای مجازی و حقیقی ِموجود برای اطلاع رسانی فعال است. علاقه مندان میتوانند به سایت جشنواره یعنی nahalfestival.ir مراجعه نمایند یا صفحه ی رسمی نهال را در اینستاگرام، فیسبوک، توییتر، تلگرام و … دنبال کنند. همچنین اخبار جشنواره از طریق خبرگزاری های مرتبط ِمعتبر و روزنامه ها نیز منتشر میشود.
وی در پاسخ به آخرین سوال ، درباره ی نحوه و زمان فراخوان گفت : فراخوان جشنواره طبق اطلاع قبلی در نیمهی اول بهمن ماه منتشر شده و علاقه مندان قادر به دیدن آن در سایت جشنواره و سایر پایگاه های اطلاع رسانی هستند . پوستر فراخوان همچنین به صورت چاپ شده ، در اقصی نقاط شهر تهران و تا حد امکان در شهرستانها نصب خواهد شد.

خبرنگار گروه روابط عمومی جشنواره فیلم کوتاه نهال
فاطمه رضایی

یک نظر بدهید