اسامی فیلم‌های راه یافته به بخش ملی دوره هجدهم جشنواره نهال منتشر شد.

از ۳۴۸ فیلم کوتاه رسیده به بخش ملی جشنواره، تعداد ۸۷ اثر برای حضور در جشنواره برگزیده شده است.

فیلم‌های راه‌یافته در بخش انیمیشن :

۱. پوتین | سید محسن پور محسنی شکیب | پیام نور

۲. صفرشانزده | فائزه دادگر آزاد | سوره تهران

۳. آی‌دی | فهیمه قبادی | هنر تهران

۴. ولی افتاد مشکل‌ها | سمیه نیلی | هنر تهران | پردیس بین‌المللی فارابی

۵. روز انقضا | الناز زادباقر | تربیت مدرس

۶. جنگ و رنگ | عدنان زندی | آزاد تنکابن

۷. خوردم خوردی | شیندخت دژم شهابی | هنر تهران

۸. پژواک | برزان رستمی | هنر تهران

فیلم‌های راه‌یافته در بخش تجربی:

۱. ۱۷ : ۲۴ | سعید طاهری راد | دانشگاه تهران

۲. ناهشیار | نیما کلوندی | پارس تهران

۳. بازگشت | سام مقیمی | پارس تهران

۴. رامخانه | احسان شادمانی | هنر تهران | پردیس بین‌المللی فارابی

۵. مکعب خاکستری | منیره توزنده جانی | صداوسیما

۶. موج‌ها | مصطفی یوسفی | کمال‌الملک نوشهر

۷. پرده | ایمان بهروزی | کلن آلمان

۸. تشعشعات | بهروز شیدا کراتی | هنر تهران

۹. نوستوس آلگیا | محمدرضا شیروان | پارس تهران

۱۰. از خنده مغزم پوکید | علی آسترکی | سوره تهران

فیلم‌های راه‌یافته در بخش مستند :

۱. جاز | علی تقی‌زاده | دانشگاه تهران

۲. خانه | یاسمین باغبان | Duke University

۳. خلیفه قاسم | مهرداد خاکی | علمی کاربردی

۴. روزهای خاکستری | احسان نورتقانی | هنر اصفهان

۵. میوه‌های آبدار خونی | رضا پردل | هنر تهران

۶. قصه‌های همیشگی | بابک مجیدی | علمی کاربردی

۷. درباره پدر درباره مرگ | فرهادی بهبهانی | فردوسی مشهد

۸. برانزا | رسول داوری دولت‌آبادی | سپهر اصفهان

فیلم‌های راه‌یافته در بخش سال اولی :

۱. سونات آلما | ملیکا مقصودی | سوره تهران

۲. رقص زیبا | منیره امانی | هنر تهران

۳. بین ما | عرفان آراد | آزاد تهران مرکز

۴. شی | آراد نویزی | هنر تهران

۵. محاکمه | متین موسویان | هنر تهران

فیلم‌های راه‌یافته در بخش داستانی :

۱.آرامگاه | علی دارایی |علمی کاربردی

۲. ارتودنسی |محمدرضا میقانی | آزاد

۳. آنتروپی | بامداد آقاجانی | آرین نوابی | هنر تهران | آزاد

۴. پولاروید | سارا سعادتمند | هنر پردیس فارابی

۵. خاکخونی | حجت حسینی | تربیت مدرس

۶. مغزی | نگار تختکشها | حسین قوامی | سوره

۷. روایتی از یک خاکسپاری | امیر صدقی | هنر تهران

۸. ریش سفید | امین عباسی | هنر تهران

۹. سوئیچ | شایان فصیح‌زاده | آزاد

۱۰. عوارض جانبی | لیلا اخباری | پارس تهران

۱۱. کورتیزول | دانیال نوروش اوغلی | آزاد

۱۲. ماهی‌کُش | نیوشا نادری | دانشگاه تهران

۱۳. نارس | محسن پوریوسفیان | هنر و معماری کمال‌المک نوشهر

۱۴. نایت کلاب | داوود رنگخانه | تربیت مدرس

۱۵. وادیار | مرجان خسروی | علمی کاربردی

۱۶. At last me | نیما پسندیده | علمی کاربردی

۱۷. استفراغ روی زخم باز | علیرضا شریفی | هنر تهران

۱۸. آقای مرد | امیرحسین اجلی | آزاد

۱۹. آماس | کیوان سروری | کمال‌الملک نوشهر

۲۰. آن دم | علی عطازاده | آزاده

۲۱. برانگیختگی | درسا شیرازی نسب | هنر تهران

۲۲. بیداری | ناصر امین | امیرحسین کلاته | پارس تهران

۲۳. بعد از ظهر | مریم نقاش | آزاد

۲۴. بلوندی | زهرا سالاری | سوره

۲۵. صبحگاه | محمدرضا شیروان | پارس تهران

۲۶. چترباز | الهام محمدزاده | علمی کاربردی

۲۷. دالی | نیکی مالمیر | هنر تهران

۲۸. در آن عبور | پریسا جباری اصل | هنر تهران

۲۹. دریبل | نازآفرین حسن‌پور | سپهر اصفهان

۳۰. ژوئیسانس | صادق اسحاقی | سوره تهران

۳۱. مرد ابری | شاهین جلالی | سپهر اصفهان

۳۲. وضعیت آرام | مهدی دواچی | سوره تهران

۳۳. آواز باد | پژمان وهابیان | علمی کاربردی

۳۴. ردوبدل | برزان رستمی | هنر تهران

۳۵. این یک نمایش نیست | ندا چترآبنوس | هنر تهران

فیلم‌های راه‌یافته در بخش تماشا (بخش غیررقابتی) :

۱. بیا حدس بزنیم | فاطمه کرباسی | دانشگاه سوره تهران

۲. مارپله | عاطفه رضاییان | مصطفی رستم‌پور | دانشگاه علوم پزشکی صادوقی یزد

۳. سهم مساوی | آرزو خرم‌نیا | الزهرا

۴. رهن کامل | مهدوی دواچی | سوره تهران

۵. پیرمرگ | علی ویلان | دانشگاه آزاد

۶. به ساحل نمی‌رسیم | سروش امتیاز | دانشگاه معماری و هنر پارس

۷. اَخفش | مهدی شمعی | دانشگاه هنر تهران

۸. مستاجر عرفان آدیگوزلی | هنر تهران

۹. جبر اختیاری | محمد حسین رمضانی | سوره تهران

۱۰. فرانسه | غزل عابدی | هنر تهران

۱۱. کولر | ایمان صدیق |هنر تهران

۱۲. خین‌بس | رضا دانش‌پژوه | علمی کاربردی

۱۳. فیلمساز | سجاد یمنی | ربابه | آزاد

۱۴. ربابه | محمدرضا جعفری ندوشن | فرهنگیان یزد

۱۵. دیوویونه | فهیمه قبادی | هنر تهران

۱۶. دلخوشی | آرسان صفا | آزاد

۱۷. ژان | حمیدرضا ارجمندی | پیام نور

۱۸. بیماری تا پای مرگ | مهراب مقدم شاد | هنر تهران

۱۹. کروماکی | مجتبی محمدی | آزاد

۲۰. دخترکان | محمدرضا میثاقی | علمی کاربردی

۲۱. سپیده دم | آرمین رحیمی‌نژاد | آزاد

فهرست