گزارش اختتامیه و برندگان چهاردهمین جشنواره نهال

تاریخ انتشار : ۱۵ تیر ۱۳۹۶

گزارش اختتامیه و برندگان چهاردهمین جشنواره نهال

 

‎ چهاردهین جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه نهال با حضور اسماعیل شفیعی، رئیس دانشکده سینما تئاتر و با اهدای جوایز به برندگان پایان یافت. این جشنواره به دبیری خاتون حیدری فاروقی از هفتم تیرماه کار خود را آغاز کرد و ۷۱ اثر در بخش های داستانی، تجربی، مستند و انیمیشن این جشنواره به رقابت پرداختند.

 

‎حیدری فاروقی در این مراسم با تشکر از دست‌اندرکاران این جشنواره، متین احمدی را به عنوان دبیر دوره بعدی معرفی کرد.

 

‎در ادامه اسماعیل شفیعی، رئیس دانشکده سینما تئاتر از زحمات فاروقی و تیم برگزارکننده تشکر کرد و گفت: «افتخار می‌کنم که رئیس چنین دانشکده‌ای با دانشجوهایی پرجنب و جوش و خوش‌فکر هستم.»

 

‎مونا زندی از داوران بخش داستانی، بیانیه هیئت داوران را برای حاضرین خواند.

‎در اين بیانیه از دانشجویان برای ساختن فیلم‌هایی با کیفیت تشکر و به چند نکته اشاره شد؛ در متن این بیانیه با اشاره به این که در بعضی از فیلم‌های جشنواره از بازیگران و عوامل حرفه‌ای استفاده شده بود، بیان شد: «نگاه برخی فیلم‌ها به سینمای حرفه‌ای در چارچوب جشنواره دانشجویی باعث شده بود که نگاه ارزشمند و بنیادین علمی-حرفه‌ای تحت الشعاع مواردی از نوع غیر استاندارد حرفه‌ای قرار گیرد، لذا توصیه می‌شود دانشجویان در این‌گونه جشنواره‌ها از این نگاه پرهیز کنند.»

 

‎شهاب‌الدین عادل از اساتید دانشگاه هنر تهران و داوران جشنواره در مراسم اختتامیه، استاندارد فیلم‌های دانشجویی را در سطح مطلوب توصیف کرد و بیان داشت: ما در این جشنواره شاهد فعالیت عوامل حرفه‌ای بودیم. آینده دانشجویان سینما نه بر پایه تئوری بلکه بر پایه عمل و حرفه است. امیدواریم که بدنه حرفه‌ای سینما از این دانشجوها حمایت کند.

 

‎در این دوره از جشنواره دو فیلم وال‌ها و هنوزنه به تهيه كنندگي مجيد برزگر جایزه ویژه هيئت داوران را دريافت كردند. هيئت داوران ضمن تقديم جايزه به جناب برزگر از وى به خاطر حمايت از فيلم هاى دانشجويى، قدردانى كردند .

 

فیلم وال‌ها با پنج و ‎فیلم وقت نهار با چهار جایزه در بخش‌های مختلف توانستند بیشترین جوایز را به خود تعلق دهند.