نشست خبری شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه دانشجویی نهال برگزار شد.

تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۱۳۹۸


نشست خبری شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه دانشجویی نهال برگزار شد.

عوامل برگزاری جشنواره در این نشست خبری، از روند برگزاری جشنواره و رویدادهای مهم جشنواره تا به امروز صحبت کردند.

دبیر جشنواره رضا باستانی گفت: «از ۵۷۳ اثر ملی رسیده ۹۵ اثر و از ۲۰۷ اثر رسیده ۱۳ اثر وارد جشنواره شده است. همچنین در این سال ضمن ادامه دادن رویکرد هر ساله جشنواره، نهال ۱۶ تلاش کرد فیلمهای بیشتری از سالهای گذشته را وارد جشنواره و بخش تماشا کند. در روزهای اکران جشنواره تلاش دارد با روند رزرواسیون نظم حداکثری را برای اکران فیلم‌های دانشجویی در نظر بگیرد.»
وی ضمن معرفی هیأت انتخاب ملی متشکل از محمد حدادی، حبیب احمدزاده، رامتین شهبازی، کوروش عطایی و تیام یابنده و هیأت انتخاب بین الملل متشکل از سوگل رضوانی، علیرضا قاسمی، آرین وزیردفتری، درناز حاجیها و آرمان فیاض ادامه داد: «در پنجمین سال بین‌المللی شدن جشنواره از ۳۹ کشور فیلم دریافت شده است که از بین این آثار برنده اسکار دانشجویی نیز وارد بخش بین‌الملل جشنواره شده است.»

پویا زیدآبادی نائب دبیر جشنواره از همکاری ها و تعامل های امسال جشنواره با سازمان و نهادهایی همچون تیکس پارس، نمآوا، استودیو ۳۵ میلی متری، در استودیو، لابراتوار سینما، مترو، بیمه آسیا، شهرداری‌ تهران و رادیو جوان، مستر بلیت و خانه سینما گفت.

دبیران اجرایی امین عباسی و مینا صادقی از بازخوانی های دانشگاهی در دانشگاه امیر کبیر و دانشگاه تهران و حوزه اجرایی جشنواره تا به امروز گفتند.

مدیر روابط عمومی جشنواره شکیبا علی حسینی ضمن اطلاع از برگزاری نشست های سینمایی در روزهای اکران جشنواره گفت: «آیین افتتاحیه و اختتامیه جشنواره در سالن آفرینش کانون پرورش فکری برگزار خواهد شد. جشنواره نهال ۱۶ از بیست و یکم تا بیست و هشتم خردادماه در سالن فارابی پردیس هنرهای کاربردی دانشگاه هنر تهران به اکران فیلم کوتاه‌های دانشجویی میپردازد. گالری عکس فیلم و پوستر فیلم جشنواره از بیست و یکم تا بیست و هشتم در گالری خانه هنرمندان خواهد بود. جشنواره امسال ۲۵ جایزه را برای شرکت کنندگان در نظر گرفته است،ضمن این نکته که امسال جایزه فیلمنامه ساخته نشده هم برای بخش فیلمنامه در نظر گرفته شده است. طبق سنت هر ساله نهال که در افتتاحیه جشنواره به نکوداشت یکی از بزرگان سینما میپردازیم، امسال نکوداشت بهرام دهقانی تدوینگر سینما را خواهیم داشت و همچنین در افتتاحیه فیلم نکوداشت بهرام دهقانی را اکران خواهیم کرد.»

در آخر این نشست از پوستر رسمی شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه دانشجویی نهال پرده برداری شد.