نشست خبری نهال هفدهم

تاریخ انتشار : ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

نشست خبری و رونمایی از پوستر هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه دانشجویی نهال برگزار شد.

در این جلسه که روز گذشته در سالن استاد امیرخانی خانه هنرمندان برگزار شد، عوامل برگزاری جشنواره نهال، در رابطه با جزئیات برگزاری این دوره اطلاعاتی را ارائه دادند.

عماد حسینی‌فرد، دبیر جشنواره اعلام کرد: 'فیلم‌های برگزیده شده‌ی جشنواره‌ی نهال از تاریخ 5 تا 12 خردادماه در پلتفرم ودیو، به صورت رایگان قابل مشاهده برای عموم خواهند بود. نامزدهای بخش‌های مختلف جشنواره، در روز دهم اردیبهشت‌ماه توسط هیئت داوران اعلام خواهند شد و مراسم اختتامیه در روز دوازدهم اردیبهشت‌ماه به صورت مجازی از طریق پلتفرم ودیو و وبسایت آپارات، قابل مشاهده خواهند بود.'

علی اسدی، دبیر بخش اجرایی بعد از معرفی هیئت انتخاب بخش ملی جشنواره متشکل از رضا فهمیمی، آزاده موسوی، عماد خدابخش، مهدی آزادی و علیرضا گلپایگانی اعلام کرد که از 464 فیلم کوتاه رسیده به بخش ملی جشنواره تعداد 95 اثر برای حضور در جشنواره برگزیده شده است. همچنین خاطرنشان کرد که در این دوره، جشنواره نهال فرصت را مغتنم شمرد تا مراسم بزرگداشت خود را به استاد محمدرضا اصلانی اختصاص دهد. این بزرگداشت مشتمل بر یک مستند پژوهشی در رابطه با فعالیت‌های استاد اصلانی است که توسط تیم پژوهش نهال، آماده شده است و در طول برگزاری جشنواره، از طریق پلتفرم ودیو برای عموم قابل مشاهده خواهد بود.

نونا یگانگی، در رابطه با بخش بین‌الملل جشنواره عنوان داشت: هیئت انتخاب بخش بین‌الملل متشکل از افسانه سالاری، تیام یابنده، سعید جعفریان، محمد کیوان‌مرز و بهرام عمرانی، از 485 فیلم کوتاه رسیده از 65 کشور جهان (که بیشترین تعداد شرکت‌کنندگان از ایالات متحده آمریکا بودند)، 22 فیلم کوتاه را برای حضور در جشنواره برگزیدند.

در نهایت، دبیر جشنواره، در رابطه با بخش‌های عکس و پوستر و فیلمنامه اضافه کرد: حدود صد اثر به بخش فیلمنامه و صد اثر به بخش عکس و پوستر ارسال شده‌اند. جلسات هیئت داوران این بخش‌ها برگزار شده‌ و اسامی راه‌یاقتگان به جشنواره در طی روزهای آتی اعلام خواهد شد. همچنین در بخش فیلمنامه، نهالِ امسال موفق شده است که برای فیلمنامه‌ی برگزیده شده، بودجه‌ی حمایت ساخت فراهم بکند.


عماد حسینی‌فرد ضمن تشکر از حامیان جشنواره اعم از: دانشگاه هنر، معاونت فرهنگی دانشگاه هنر، مجموعه شهرداری تهران، خانه هنرمندان ایران، استودیوی سی و پنج میلیمتری و پلتفرم ودیو و گروه شرکت‌های آبان، ابراز امیدواری کرد با توجه به اینکه این دوره از جشنواره، میزبان دو دوره از آثار است، مخاطبان جشنواره نهال که منتظر برگزاری جشنواره بودند، حداکثر استقبال را از جشنواره داشته باشند و بتوانیم جشنواره‌ی باکیفیتی را برگزار کنیم.

در پایان، از پوستر جشنواره که طراحی آن را آرمین رنگانی به عهده داشت، رونمایی شد.