بیانیه هیات داوران بخش عکس فیلم هفدهمین دوره جشنواره نهال

تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۴۰۰

بیانیه هیات داوران بخش عکس فیلم هفدهمین دوره جشنواره نهال منتشر شد:

به دلیل کمیت و کیفیت پایین آثار عکس فیلم، هیچ‌کدام از آثار به نمایشگاه مجازی نهال راه پیدا نمی‌کنند.

هیئت داوران بخش عکس فیلم هفدهمین دوره‌ی جشنواره‌ی فیلم کوتاه داشنجویی نهال، طی بیانیه‌ای نوشتند:

در این دوره از جشنواره‌ی نهال، تعداد ۱۷ مجموعه عکس از ۱۷ فیلم به جشنواره نهال ارسال شد که متاسفانه کیفیت آثار به لحاظ تکنیکی و هنری به حدی پایین بود که نتوانستیم مجموعه‌ای را برای ورود به نمایشگاه مجازی و دریافت جایزه انتخاب کنیم.
از آثار ارسال شده، تنها یک یا دو مجموعه، جای بحث و گفتگو برای راهیابی به نمایشگاه مجازی جشنواره‌ی نهال را داشتند که به دلیل نبود رقابت میان این آثار، مفهوم جشنواره شکل نمی‌گرفت و به همین دلیل هیچ کدام از آثار به بخش نمایشگاه مجازی نهال راه نخواهند یافت.
متاسفانه بسیاری از عکس‌های موجود در مجموعه‌ها فاقد استاندارد های مبانی بصری بودند و با توجه به آثار ارسال شده، می‌توان نتیجه گرفت که عکاسی فیلم در آثار دانشجویان جدی گرفته نشده است و دانشجویان ماهیت عکاسی فیلم را به درستی نشناخته و این مسیر را به عنوان بخشی تاثیرگذار در روند تولید و ساخت یک فیلم جدی نمی‌گیرند.
هیئت داوران بخش عکس و فیلم جشنواره نهال، به دانشجویان محترم پیشنهاد می‌دهد که ورکشاپ ها و کارگاه‌های آموزشی عکاسی فیلم را برای علاقه‌مندان برگزار کنند تا در دوره‌های بعدی شاهد رشد عکاسی فیلم در آثار جشنواره فیلم کوتاه نهال باشیم